Jak przygotować się na wesele najlepszego kumpla?

Zbliża się ślub i wesele przyjaciela, a jeszcze nie zrobiłeś nic w kierunku przygotowań? Zadbaj o to znacznie wcześniej, by o niczym ważnym nie zapomnieć, co jest prawie pewne, gdy zostawisz wszystko na ostatnią chwilę. O czym powinieneś pamiętać?

O wieczorze kawalerskim

Organizacja wieczoru kawalerskiego to ważny element poprzedzający wesele. Zbierz resztę ekipy i przemyślcie, czym można zaskoczyć przyszłego Pana Młodego. Warto wziąć się za to wcześniej, aby zorganizować gadżety tematyczne i miejsce. Nie musi to być od razu bar czy klub. Ostatnio modne stają się wypady w teren (na przykład survivalowe) lub ekstremalne (na przykład do aeroklubu).

Jeśli nie za bardzo wiesz, od czego zacząć, możesz skorzystać z pomocy firmy, która zaproponuje Ci, jak spędzić w Twoim mieście i okolicy prawdziwy wieczór kawalerski (Częstochowa, Łódź, Rzeszów – podobne firmy znajdą się w każdym mieście w Polsce). Jeśli w Twojej okolicy nie znajdują się kluby ani miejsca, w których możecie spędzić wieczorny przedweselny czas, nie istnieją przeciwności, by nie wybrać się do większego miasta, na przykład stolicy województwa. Tam na pewno będziecie mieć co robić nawet bez większego planu i organizacji. Sam wypad na miasto w Poznaniu czy Wrocławiu to już pomysł sam w sobie.

Pamiątki, gadżety, prezenty

Mówi się, że to, co dzieje się na kawalerskim, na kawalerskim „zostaje”, ale mimo wszystko dobrze zaopatrzyć siebie lub resztę ekipy w kamery cyfrowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, by cyknąć jedno czy dwa (ewentualnie dziesięć) pamiątkowych fotek i nakręcić kilka filmów. Wcale nie musicie się nimi chwalić nikomu, poza sobą, jednak na pewno za kilka lat wszyscy wrócicie do takiej pamiątki, na nowo budząc wspomnienia z tego dość pamiętnego wieczoru.

Pamiętaj także o śmiesznych tematycznych gadżetach (na przykład krawatach, nakryciach głowy) oraz prezentach. Przy okazji zakupu drobnego śmiesznego upominku z okazji kawalerskiego, dobrze zainwestować od razu w prezent ślubny dla Pary Młodej, wręczony w czasie wesela.

A na weselisku...

Jeśli otrzymałeś zaproszenie na wesele jako bliska rodzina lub świadek czy starosta weselny, podpytaj, czy możesz pomóc w organizacji głównej atrakcji. Wiadomo, że Państwo Młodzi dla siebie zostawią kwestie takie jak wybór restauracji, potraw i napojów, czy muzyki pod pierwszy taniec (Poznań to miasto bogate w wiele ofert profesjonalnych tancerzy). Warto jednak upewnić się, czy możesz pomóc w podejmowaniu innych decyzji. Jakich?

Na przykład szukając konkurencyjnej na rynku oferty profesjonalnego zespołu lub didżeja i – koniecznie! – fotografa (fotografia ślubna; Rzeszów – już od 1800 zł za sesję i pamiątki, na przykład filmy + książka). Nie bój się pytać, co jeszcze możesz zrobić, aby odciążyć Parę Młodą z ich wszystkich obowiązków, bo jest ich naprawdę sporo. Upewnij się także, że jako swojemu staroście czy świadkowi, Państwo Młodzi nie przydzielili Ci specjalnych wymogów, chociażby względem kolorystyki czy stylizacji stroju.

Absolutnie nie możesz na ostatnią chwilę pozostawić kwestii takiej jak wybór garnituru, zamówienie prezentu ślubnego, ale to nie wszystko. O czym jeszcze nie możesz zapomnieć? Oczywiście o tym, kogo zabierzesz ze sobą jako osobę towarzyszącą. Osoba ta również będzie potrzebowała czasu, by przygotować się na tę okazję, więc nie zostawiaj jej z propozycją na ostatnią chwilę, gdyż ryzykujesz jej odmową. Powodzenia!