Które miasta w Polsce są najpiękniejsze?

Nie od dzisiaj wiadomo, że Polska należy do najpiękniejszych i najbardziej malowniczych krajów w całej Europie. Niemal w każdym jej regionie znajdziemy niezwykłe zabytki oraz unikatowe, wyjątkowe miejsca przyrodnicze. Nie można zapomnieć o pięknie aglomeracji miejskich w naszym kraju.
Stolica otwarta dla każdego
Warszawa przez ostatnie kilkadziesiąt lat zmieniła się diametralnie. Jedyne, co pozostało po ponad czterdziestu latach wpływów radzieckich to Pałac Kultury i Nauki oraz szerokie arterie w centrum miasta. Zwiedzanie Warszawy może być szczególny doświadczeniem ze względu na całkowite wymieszanie kultur oraz widocznych wpływów różnych epok, a nawet różnych narodów, tak jak wspomniane wcześniej zabytki charakterystyczne dla okresu socjalizmu. Nie można jednak zapomnieć o barokowych Łazienkach Królewskich, czy też nawet najnowocześniejszym Centrum Nauki Kopernik. Ponadto wiele terenów zielonych, takie jak obydwa brzegi Wisły, czy okolice wcześniej wspomnianych Łazienek Królewskich także robią wrażenie i warto je odwiedzić.
Perła Dolnego Śląska
Południowo-zachodnią Polskę kojarzymy z wieloma rzeczami. Przede wszystkim na granicy polsko-czeskiej znajdują się Sudety, z wieloma niezwykłymi szlakami i krajobrazami, takimi jak Błędne Skały, wykorzystywane przez wielu reżyserów z całego świata do nagrywania ujęć do największych produkcji na świecie. Oczywiście jest też największe miasto regionu, stolica województwa dolnośląskiego, czyli Wrocław. Zwiedzanie tego miasta warto rozpocząć od Wyspy Słodowej, która została naturalnie stworzona przez dopływ Odry. Inne interesujące miejsce na mapie tego miasta to Starówka z charakterystycznymi krasnalami, zoo z wyjątkowym afrykarium, oraz ogród japoński.
Hotel w staromodnym stylu
Ostatni coraz częściej turyści unikają komercyjnych hoteli, a poszukują nieco bardziej niezwykłych rozwiązań, które pozwolą na poznanie kultury i tradycji od środka. Idealnym rozwiązaniem dla takich osób są zamki hotelowe. Takie miejsca można znaleźć raczej poza aglomeracjami miejskimi, najczęściej w górach, czy też na pojezierzach polskich.