Mikołajkowy prezent dla ziomka
Już niedługo 6 grudnia, co to oznacza? Oczywiście jest to dzień, w którym obdarowujemy się prezentami. Skąd wziął się ten zwyczaj? Jest to przedsmak Świąt Bożego Narodzenia, okres w którym dzieci piszą listy do Mikołaja, ale także moment, w którym cieszą się dorośli, by nigdy nie jest się za starym na magię Świąt! Historia 6 grudnia zaczyna się od katolickiego biskupa – Mikołaja z Miry, który obdarowywał upominkami najbardziej potrzebujemy. W dzisiejszych czasach Mikołajki to komercyjne święto, które uwielbiane jest nie tylko przez najmłodszych.
Co podarować przyjacielowi z okazji 6 grudnia?
Grudzień sam w sobie jest magiczny, bo cała aura tworzy się wokół Świąt Bożego Narodzenia. Choć od 6 grudnia jest jeszcze trochę do gwiazdki, to chętnie jednak świąteczny klimat już nam towarzyszy. Choć wręczanie upominków jest bardzo miłe, to jednak często nie wiemy, co kupić najbliższym. Wcale nie pomaga fakt, że sklepowe półki pękają w szwach od różnych propozycji. Chcesz kupić przyjacielowi prezent z kategorii rozrywka? Wybierz coś przydatnego np. bongo lub fajkę wodną, bletki i zestaw do palenia. Nie ma nic przyjemniejszego, niż zimowy wieczór ze znajomymi w towarzystwie aromatycznych ziółek.
Elegancki prezent dla przyjaciela? Dlaczego nie!
Prezenty mogą być różne – zabawne, praktyczne, eleganckie, wszystko zależy od naszego indywidualnego podejścia. Jeżeli chcemy kupić coś stylowego, postawmy na gadżety i akcesoria. Co kochają mężczyźni? Nie tylko samochody, ale i ładne perfumy. Czy facetowi wypada kupić zestaw kosmetyków do pielęgnacji? Ależ oczywiście, że tak. Możemy wybrać zestaw kremów i balsamów, lub produkty do stylizacji włosów i zarostu, a wszystko to, odpowiednio zapakowane w pasujące pudełko lub ładną torbę. Panowie kochają skórzane paski oraz portfele, więc i w tym kierunku warto rozejrzeć się za prezentem. Oczywiście możemy wybrać również coś z garderoby, klasyczny t-shirt lub białą lnianą koszulę.
Jak to było z tym Mikołajem?
Zwyczaj mikołajkowy znany jest z opowieści i pochodzi z X wieku. Według nich biskup z Miry wręczał 6 grudnia drobne upominki dzieciom i najbiedniejszym mieszkańcom okolicy. Obecnie tradycja jest kontynuowana w nieco innej odsłonie, a Mikołaj przybrał formę bajkowej postaci lub dziadka mroza. Mikołaj przynosi prezenty nie tylko 6 grudnia, ale również 24, w Wigilię i zostawia je pod choinką lub w skarpetach. W chodzi domów przez komin, a w zamian za to częstowany jest szklanką mleka i ciasteczkami.