Największe miasta w Polsce
Pierwsze myśli na temat największych atrakcji turystycznych w naszym kraju kierują nas nad ciągnące się ponad horyzont bałtyckie plaże, czy też górskie szczyty Tatr i Sudetów. Często nie doceniamy jednak piękna, jakie dzięki bogatej historii naszego kraju oferują polskie metropolie.
Pałac Kultury i inne atrakcje
Widoczny od razu po wyjściu z dworca kolejowego w centrum stolicy, monumentalny postsocjalistyczny wieżowiec stanowi jeden z kluczowych punktów na mapie Warszawy. Nie należy jednak ograniczać się tylko i wyłącznie do cudów architektonicznych przy okazji wyjazdu do stolicy. W jakim miejscu powinno rozpocząć się zwiedzanie Warszawy? Ulubionym miejscem zarówno turystów, jak i mieszkańców są Łazienki Królewskie, czyli park najbardziej znany z obiadów czwartkowych urządzanych przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Tuż przy lewym brzegu Wisły znajduje się Centrum Nauki Kopernik, które chyba najlepiej definiuje coraz częstszy nurt w edukacji pod nazwą: "nauka przez zabawę".
Dolny Śląsk i jego okolice
Jeżeli chcemy odwiedzić najcieplejszy region naszego kraju, to pierwszym przystankiem powinien być Wrocław. Zwiedzanie tego miasta stanowi absolutną oczywistość. Dzięki warunkom naturalnym i nieregularnemu dorzeczy Odry powstała naturalna fosa. Architektura stolicy Dolnego Śląska charakteryzuje się z tego powodu brakiem regularności. Sam kilkugodzinny spacer po centrum może stać się niezapomnianym doświadczeniem. Nieco bardziej oddalone od serca miasta zoo z największym w Polsce afrykarium także powinno znaleźć się w programie wycieczki, szczególnie przy okazji wyprawy z małymi dziećmi.
Szeroki wybór noclegu
Zakwaterowanie stanowi całkowicie indywidualną sprawę, która zależy zarówno od stanu portfela turystów, jak również ich indywidualnych preferencji. Spektrum wyboru jest ogromne - od prywatnych apartamentów z widokiem na całe miasto, luksusowe zamki hotelowe, aż po hotele z dodatkowym spa, dla tych poszukujących relaksu także po powrocie do miejsca zakwaterowania.